17. května 2016

Všechno co je od B je dobré

šábadába šídy z bídy bídy bou. Zpívá jedna divoká česká kapela Elektrïck Man. 

B jako Barcelona, kam jsme se vydali na výlet.
B jako Bruce, kvůli kterému jsme tam jeli.

Zdá se to až nemožné, že se člověk může sbalit a vydat se do tak krásného města jako je Barcelona na koncert legendárního Bruce Springsteena!
Koncert probíhal na fotbalovém stadionu Camp Nou, který je největším fotbalovým stadionem Evropy. 
A my tam byli! A s námi dalších 65 000 hudebních fandů! :)

17:10 - Cca 4 hodiny před startem koncertu vyrážíme ke Camp Nou. Venku se zatahuje a začíná kapat. Kupujeme pláštěnky v souvenir shopu.
18:00 - Chčije (to se nedá jinak napsat). Nacházíme bránu číslo 2, kam máme lístky. S hrůzou zjišťujeme, že fronta nemá konce.
18:15 - Po 15 minutách chůze se ocitáme na druhé straně stadionu, kde je konec fronty, naštěstí se to docela hýbe. Přestává pršet.
19:15 - Dostáváme se zpět k bráně.
19:20 - Vstupujeme na hrací plochu Camp Nou. Ondra osahává kousek trávníku, který vykukuje mezi plastovými bloky provizorní podlahy.
19:45 - Smiřuju se s tím, že se nedostanu na záchod a tak se ujišťuju, že se mi nechce čůrat.
20:45 - Ochozy neskutečně hučí a připadáme si jako na fotbale. :)
21:00 - Napětí stoupá.

21:10 - Bruce se objevuje na scéně a pozdraví Barcelonu, což způsobí neskutečný hukot. Hned na to hrábne do strun a nepřetržitě hraje 3,5 hodin!!! Hrozně se bavíme nad zpěvem katalánců a chvilkama mám problém poznat, co to zrovna zpívají. Vůbec se nedivím, že mimoňové jsou právě katalánci, i Bruceovy písničky v jejich podání zněly trochu jako od mimoňů :)


Oficiální stránky a fotky z koncertu plus play list můžete najít zde. Moc jsem si užila písničku Purple Rain od Prince a přidávám odkaz. Není to naše video, my jsme byli dole na ploše, někde v těch místech, kam svítí levé fialové světlo.

0:45 - Publikum si vyžádá ještě jeden příspěvek. Bruce ukazuje, že už je hodně hodin, ale jen nás škádlí a spustí závěrečný Twist and shout, aneb jak paří Barcelona v jednu hodinu ráno :)

1:00 - Končí koncert a my s davem plujeme ven ze stadionu.
Ve 2:00 už ležíme v posteli. Hučí mi v uších, nohy a záda mě bolí. Neuvěřitelný zážitek. A konečně pořádně splněný bod "Navštívit hudební festival nebo pořádný koncert" z listu 30 do 30 :)

Žádné komentáře:

Okomentovat