3. září 2015

Sintra

Celý jeden den jsme věnovali malému městečku kousek od Lisabonu. Dostanete se tam pohodlně vlakem z nádraží Rossio (každých 20 min i častěji) a za zpáteční jízdenku dáte 4.80 €. Sintra je díky maurskému hradu, množství paláců, zahrad a parků zapsána do Seznamu světového dědictví UNESCO. A podle toho to taky vypadá, všude je nehorázné množství turistů. Taky ceny vstupného jsou "lidové". Co se dá dělat. 
Po příjezdu jsme se zapovídali se Slovinským fotografem žijícím v Lisabonu a koupili si od něj na památku 2 fotky (tuhle a tuhle, ale v černobílé variantě).
Pak jsme se rozhodli navštívit Quinta da Regaleira a Castelo dos Mouros. Na víc jsme neměli čas a ani chuť utrácet další peníze.

To bylo hodně zajímavé. Nejvíc jsme si užili labyrint a podzemní chodby. Lidí všude jak opic, ale ráno kolem 10 to ještě šlo. Kolem poledne dosahovala fronta ke kase dobrých 60 m. Vstupné 6€ na osobu. A rozhodně stojí za vidění.Krásné vyhlídky (pokud je hezky) a procházka po hradbách. Vstupné 8€ na osobu. Zahlédnete i Palácio Nacional da Pena, asi nejznámější stavbu v této oblasti (tam je vstupné 14€ za osobu). Nahoru jsme šli pěšky, ale je možné se svést busem, tuktukem nebo taxikem.

Pak jsme se potulovali uličkama města a hledali nějakou pěknou restauraci. Restauraci jsme zvolili dobře, výběr jídla už byl horší. Moje sardinky byly sice dobrý, ale nějak mi to nesedlo a Ondrova feijoada, tak ta mě málem zničila. Teda jen pohled na ni. Je to směs fazolí s vepřovým masem, ovšem vepřové ucho tam teda dávat nemuseli. Málem jsem vrhla a pak jsme se tomu celou dobu smáli. 

Žádné komentáře:

Okomentovat