28. června 2018

Okna vesmíru dokořán

Konečně jsem se pustila do další "hotovky" v podobě miniknížky. První vlaštovkou byl jednorožec, který už svoji majitelku má. Další v pořadí měli být sova a tučňák, ale bohužel nemůžu momentálně sehnat materiál ve správném odstínu, aby to bylo tak, jak si představuju. Mám sice alternativu, ale nějak se mi do ní nechce (asi to nebude správná alternativa), tudíž ještě vyčkávám. 
A tak jsem si o víkendu vymyslela něco jiného. Času jsem měla dost, protože to byl zcela flákací víkend. Bez šicího stroje, s ideálním počasím na válení na gauči, s odpoledním spánkem, sledováním fotbalu a drbáním Alfíčka, kterého jsme měli na hlídání. Jediná povinnost bylo venčení. To ranní trochu bolelo, ale u večerního jsme pozorovali ježky. A to já hrozně ráda.

Ale zpátky ke knížce. Jmenuje se "Vesmír" a je tentokrát asi víc pro kluky. 
Skládá se za 3 stránek. 
1. Hvězdy - tahle stránky obsahuje 2 hlavní aktivity a to je navlékání hvězdiček na provázek a posunování knoflíčků. Hvězdičky jsou barevné, takže můžete trénovat barvy a knoflíčky jsem taky rozdělila do 3 barev - žlutá, červená a zelená - a mají svoji hvězdu označenou barevně, do které se můžou schovat.
2. Raketa - vesmírná raketa s kosmonautem, který může vystoupit do volného prostoru a třeba opravit něco na raketě. Je doplněná Sluncem na magnetické zapínání a  několika planetkami v podobě knoflíků a látkových planet z různých materiálů.
3. Mimozemšťané - vzdálená planeta plná podivuhodných tvorů, každý má svůj barevný létající talíř, takže kromě jemné motoriky, kdy musí dítě na háček zavěsit potvůrky, trénuje i barvy. 
V případě zájmu můžete napsat, protože je zatím tahle knížka volné. Zájemce sice mám, ale do Číny se mi ji posílat fakt nechce...

4 komentáře:

 1. To je naprosto dokonalé. Máte neskutečnou fantazii a obrovskou zručnost to pak zpracovat a přivést k životu.
  Moc se mi to líbí. Lenka B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko děkuju moc! Jsem ráda, že se líbí.
   No někdy s tím ztvárněním představ, co mám v hlavě, bojuju, ale snažím se :)

   Vymazat
 2. Zito, to je bomba. Fakt! Přesně, kam na ty nápady chodíš? ;) A ztvárnění je boží, za mě nej nej jsou ufoni a jejich planeta :D Krásný víkend :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí s fantazií zatím nemám problém :) spíš pak realizace pokulhává, ale postupně se učím, co nejefektivněji své představy realizovat. Někdy to není snadné, ale makám na tom...
   Ufoni mě taky baví! :)
   Děkuju a krásný víkend

   Vymazat