15. května 2018

Rakousko

Do Rakouska jsem vyjeli zcela bez plánů, což se hlavně ze začátku projevilo jako ne úplně vhodné, protože jsme netušili, kam jet. Chtěla jsem do přírody, pryč z města, od lidí a prostě změnit prostředí a strávit společně s Ondrou trochu víc času. 
Nakonec jsme 2 noci zůstali poblíž Mondsee a další dvě noci se přesunuli k Wolfgangsee. Důvody byly 2 - je to tam hezčí a taky do prvního kempu dorazilo několik rodinek Irů a ti vám dělali takovej bordel, že to nebylo ani možný. Jak ti řvali! Obsadili bazén a tak se tam opili, že byl hluk slyšet až v přilehlé vesnici, kam pak na večer odjeli pařit. Vrcholem byl noční návrat jednoho Ira, který nevěděl, kde je jeho karavan a tak prostě řval, aby ho zbytek rodiny navigoval...
"Povinnou" zastávkou byl Hallstatt, kam jsme zavítali hned po příjezdu. Moc pěkné městečko, ale asi jedno z nejturističnějších míst Rakouska. Každopádně za návštěvu rozhodně stojí.
První den jsme si dali procházku v okolí našeho kempu. Došli jsme k nejstaršímu dřevěnému kostelu v Rakousku. Popravdě bych si přála trochu hezčí cestu a víc výhledů. Velkou část cesty jsme se škrábali do kopce v jehličnatých a smíšených lesích. Trochu jako kdybychom byli v Jeseníkách. Ale aspoň počasí nám přálo.
Druhý den jsme vyjeli na Postalm a vydali se na největší souvislou horskou pastvinu Rakouska. To už bylo lepší, ale pořád něco chybělo. Dělala jsem si poznámku pokaždé, když jsme narazili na krávu. Ani jednou, vážení přátele. (Cimrmanologové určitě poznali.) Asi bylo na krávy ještě zima nebo nevím, ale trochu mě to zklamalo. Vybrali jsme si jeden vrchol (neptejte se na jméno, já si ty rakouský názvy nepamatuju a stejně jsou všechny na jedno brdo...) a krásně se prošli a taky se opálili, protože na pastvinách se nebylo kde schovat. 
V téhle nadmořské výšce bylo teprve jaro, narazili jsme na sníh i na nádherně rozkvetlé kytičky. Vůbec ty rozkvetlý rakouský louky byly nádherný! U nás na Hané si o tom můžeme jen nechat zdát...
 
Z parkoviště jsme ještě šli k nedaleké kapličce. Ty výhledy, kytičky, zelená tráva, vůně, teplo tak akorát a skoro žádní lidé - to byl balzám!
Den poslední byl natolik flákací, až se skoro stydím :) Ale zase jsme potkali krávy i ovce! Ušli jsme z kempu dobře 2 km a plácli sebou k vodě, zatímco Ondra přemýšlel (a chvilkama i nahlas), já se protáhla a nakonec jsem při stoji na hlavě pozorovala jezero (širšásana je moje nejoblíbenější ásana). Po dalších pár kilometrech jsme skončili v hospodě na lehký "oběd". S vegetariánským jídlem je to v téhle oblasti tristní. Bezmasé jídlo = sladké jídlo nebo hnusná pizza. Paní na mě trochu čuměla, když jsem si objednala jen čokoládovou pěnu... Navštívili jsme i hezké městečko St. Gilgen, protože v kempech se platí cash a my museli vybrat.
Máte tipy na nějaká pěkná místa v Rakousku? Já mám s touhle zemí nějaký problém v hledání informací a přípravě itineráře, vůbec si nepamatuju názvy a obecně se mi špatně orientuje na mapě, informace na internetu, doporučující trasy atd. se mi taky blbě hledají. Zatím jsem nikdy nic takového nezažila. Nevím, čím to je. Máte to někdo stejně? Jsem divná já nebo Rakousko? :)

3 komentáře:

 1. Haha, sotva jsem dopsala že se těším na fotky, už je tu mám :D Já mám s rakouskýma a německýma názvama obrovský problém. Z dovolené 2 roky zpátky si pamatuju jen Königssee (neruším, jestli to píšu dobře ;D), ještě že kluci to měli všechno pevně v rukou. A co teprve Maďarsko, to je mišmaš... Rakousko mě láká, přece jen je to blízko. Fotkama jsi mě hodně nalákala. My všežravci si tam snad pochutnáme, i když na slovenské halušky s brynzou nemá nic :) Krásný den ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že v tom nejsem sama!!! :) Mě nevadí maďarský názvy, i malajský jsem se rychle naučila, nikdy nikde jsem neměla problém ani s názvy ani s mapou, dokonce ani v Korei a tam jsou názvy šílený, ale prostě ta němčina to fakt nedávám... Krásný i když upršený den :)

   Vymazat
 2. Krásné fotky,krásná místa a názvy si pamatuji jen ty, kterými pravidelně projíždíme cestou k moři.
  Krásně cestujete. Teď se u vás budu kochat a plánovat, kam v budoucnu pojedeme.
  Lenka B.

  OdpovědětVymazat