29. března 2018

Roční období

Březen mi dává trochu zabrat.

Od chvíle, kdy jsem si domluvila termín na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie Fakultní nemocnice v Olomouci na odstranění osmičky (víceméně dobrovolně než se situace zhorší), objevily se bolesti v oblasti ledvin a další příznaky naznačující zánět močových cest. Bezva. Přidaly se další drobnosti a já se najednou cítila celá nemocná.
Samotné vytržení osmičky byla celkem bezbolestná sranda. Nejhorší bylo hodinové čekání v čekárně. Během dne přestaly bolet ledviny a všechno se vrátilo zcela do normálu... A takhle je to se mnou vždycky. Onemocním klidně z pravidelné preventivní návštěvy u doktora, dokonce jsem schopná onemocnět jen když jdu za někým na návštěvu do nemocnice, vyletí mi tlak kdykoliv jdu kolem nemocnice, klidně i za plotem. Toť můj vztah ke zdravotnictví.

Každopádně teď už jsem zase plná síly a díky pondělní a čtvrteční ranní józe se cítím jako nový člověk. Dokonce i ten hloupý časový posun už jsem vstřebala.

Za celou dobu, co jsem tady mlčela, vzniklo spousta nových knížek. Dneska bych vám ráda představila jednu na téma ročního období. Je taky výjimečná tím, že si tuhle knížku a ještě další, které vám představím zase jindy, objednala knihovna v Rosicích. Takže kdybyste si chtěli "počíst" můžete tam :) A pokud to máte daleko, můžete si pustit aspoň video ;)
Jaro
Léto
Podzim
Zima


Hezký prodloužený víkend všem. Krásné Velikonoce pokud je slavíte a pokud je slavíte tak jako my, tedy cestováním, tak šťastnou cestu.
Po Velikonoční Budapešti, Berlíně a Wroclawi se opět vydáme do jednoho evropského města. Tentokrát menšího a víc než o objevování to bude ve stylu "jíst, meditovat, milovat". A já už se moc těším.

4 komentáře:

 1. Knížka je úplně senzační.
  My budeme o svátcích doma. Děti se doléčují z kašlání a tak pokud počasí dovolí, tak podnikneme něco do okolí a bez větší fyzické zátěže.
  Krásné velikonoce a příjemné cestování.
  Lenka B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Lenko!
   Nejdřív to vypadalo, že se oteplí a bude hezky, ale očekávám klasické velikonoční počasí - studený vítr, déšt´ a na pár okamžiků sluníčko...
   Tak ať jste brzo fit! :)

   Vymazat
 2. Zase koukám, krásná kniha, povedla se moc :) Užijte si krásné Velikonoce v Gyoru, je to tam krásné. Byli jsme tam s kamarádkama z VŠ a s Kudrnou v termálech (já to moc nemusím, ale kromě vody to bylo super). Nezapomenu na řízek s rýží a hnusné tokajské víno, i když mělo 4 hvězdičky :D My jsme letos doma, muž odjíždí na školení, tak němělo cenu nikam na otočku vyjíždět (ale stihli jsme si vyšlápnout Milešovku ;))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc :)
   No my jsme to letos pojali velice flákačsky... ale odpočinuli jsme si a to je hlavní.

   Vymazat