5. března 2018

Kovářova lama

Znáte to pořekadlo, že "kovářova kobyla chodí bosa"?
Pokaždé, když jsem udělala nějakou deku, Ondra nahodil psí oči a povzdechl si, že by si taky nějakou přál. Velikou, heboučkou, nadýchanou a hlavně zateplenou. (Stejně nevím proč, když pod žádnou teplou dekou dlouho nevydrží, protože je mu horko...) A já jsem ho strašně dlouho zanedbávala a slibovala půl roku, rok, vlastně už ani nevím, jak dlouho, ale tak 2 roky už to bude... Pořád jsem se k tomu neměla, něco mi do toho lezlo, nebyl čas atd. Však to znáte. Pak jsem ale konečně nastříhala látky a složila je, část sešila a to celé zase odložila. Až před týdne jsem narazila na tuhle látku s falešným patchworkovým vzorem. A zamilovala se, koupila 2 metry a zatímco se Ondra díval na Zachraňte Willyho (poprvé v životě!), ušila jsem nám tuhle deku.
Strašně dlouho jsem hledala nějakou takovou látku s velkým pravidelným vzorem čtverce nebo trojúhelníku, kterou bych mohla použít na deku. Odpadá práce se sešíváním, měřením, značením. Nutno dodat, že také odpadá ta kreativní část, kdy k sobě jednotlivé části skládáte, ale to mi v tomhle případě vůbec nevadilo.
Lamy, kaktusy a skvělá barevná kombinace, která se nám domů hodí a která mě asi nikdy nepřestane bavit. Navíc se pod deku vlezeme oba, takže se o ni nemusíme hádat.
A tak už kovářova kobyla kovářův hřebec nechodí bos :)
P.S: Samozřejmě článek píšu až po nos zachumlaná v dece...

8 komentářů:

 1. Zito, ta je boží <3 Rozplývala jsem se nad ní už na IG, fakt moc povedená! A ta látka, ty barvy,... sice tě znám jen virtuálně, ale taky si myslím, že se k tobě přesně hodí. A horko nehorko, taky jde přece o to společné zachumlání ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žejo, žejo? :) Hodí se k nám skvěle, díky a hezký den! :)

   Vymazat
 2. Ta je moc krásná, taky jsem s dekama na štíru. Teď jsem dokončila jednu synovi, je teda háčkovaná ze 450 čtverečků a pracovala jsem na ní půl roku. Až bude čas, dám ji na svůj blog. A bylo to pro mě těžké vytrvat, přece jenom to byla spousta hodin práce. Ale jak je hotová, jsem na sebe pyšná, že jsem vydržela. Mám nařezány velké čtverce 30*30 na deku na postel, ještě pár jich chybí, ale to bude v pořadí další, kterou dokončím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda Matildo, klobouk dolů, háčkované deky jsou nejvíc! Ráda se pak podívám na foto. Třeba se časem k nějaké háčkované taky dokopu, na starý kolena, v důchodu... :D

   Vymazat
 3. Tak ta je boží. Moc se vám povedla a už jdu "googlit" a hledat látku.
  Nějak se v šití nemůžu od vánoc rozjet. Plánů mám, jen energie se nedostává.
  Lenka B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak už jsem ji našla a zrovna u mého oblíbeného prodejce.
   Kochám se. Lenka

   Vymazat
  2. Děkuju Lenko, taky malinko bojuji s motivací, ale už je to na dobré cestě. Vždycky mi pomůže, když výrobím něco neplánovaně :)
   Ano, látku najdete i u mých oblíbených... někdy se o téhle fajn rodince z mojelatky rozepíšu, je s nima sranda :)

   Vymazat
  3. Podle mě jste jak Formule 1. To si nedokážu představit, vaši kreativitu po motivaci.
   Jen o nich napište. Ráda u nich nakupuji.
   Lenka

   Vymazat