5. února 2018

South Australia

Z Alice Springs jsme přeletěli do Adelaide, kde jsme se v hotelovém pokoji dali pořádně dokupy a snažili se zvyknout si, že je tady 18°C! Z těch 40ti to byl docela šok, ale tak jako u nás, i tady sem tam přijde studená fronta...
Město se mi moc líbilo, Leigh Street a Peel Street jsou proslulé svými skvělými bary a restauracemi a my musíme souhlasit. Neměli jsme moc sil a tak jsme se netrápili běháním po městě a dali si skvělý burger v Bread&Bone (taky tu skvěle hrajou) a pivo v jednom pouličním baru. Ty jsou tady všude vážně stylový! Foťák jsem nevytahovala a tak jen pár fotek z mobilu. 
Druhý den ráno jsem vyrazili půjčit si opět auto se stanem na střeše od Wicked campres. Když si od nich půjčujete auto, je potřeba se trochu obrnit, protože nic nejde úplně po másle. Na auto jsme čekali víc jak 2 hodiny, zatímco ti, co přišli po nás, už byli dávno na cestě, a to už jsem byla opravdu naštvaná a velice asertivně jsem po pánech řvala... Evidentně to zabralo, protože do 10 minut přistavili auto a vyrazili jsme. Po nákupu zásob jsme ale zjistili, že nám sice dali do auta chladící box (za příplatek), ale víčko je z boxu jiného a je menší. Po prvotní salvě sprostých slov na jejich účet už jsme se začali jen smát. Zpátky nejedeme, přišli bychom minimálně o další hodinu... A takhle nějak to v půjčovně vypadá. Naštěstí naše auto bylo celkem slušný a bez jediného nápisu :)
Okolí Adelaide je takové australská Pálava. Dokonce tu je jedna vesnička s názvem Hahndorf, do které když přijedete, budete si připadat jako v Německu...
Mají tu opravdu úžasné kavárničky a zahrádky, vegetariánské jídlo a smoothie.
Taky je tu plno kýčovitých souvenir shopů, odporných pohledů, vánočních ozdob (v době adventu), u kterých se fotí Asiati, a vintage obchodů. Jo a taky si tu můžete koupit bavorský klobouk nebo kukačkové hodiny... 
(Proč já jsem chodila s foťákem na krku, když jediný fotky, jaký odsud mám, jsou z telefonu?)
Projeli jsme celý výběžek jižně od Adelaide a ubytovali se ve skvělém kempu. Obecně můžu doporučit síť kempů Big4, využili jsme je několikrát a vždycky byly zárukou kvality. Kempy jsou čisté, najdete tu bazén, hernu i skákací "polštář".
Souboj v air hokeji jsem sice prohrála, ale každej svůj gól jsem poctivě oslavila :D

Později odpoledne jsem se vydali na Maslin beach, které je od kempu vzdálená asi 5 minut chůze zkratkou, akorát jsme museli skoro utíkat, protože všude bylo tolik mravenců, že by nás asi sežrali, kdybychom šli pomalu.
Pláž je to krásně retro nudistická :) Hodně v dálce byli dva postarší nudisté a časem jsme tu zůstali úplně sami.
Jednou z dalších našich zastávek je město Mount Gambier, všude jsou tu jeskyně, některé zatopené, některé ne. Uprostřed města je Umpherston Sinkhole, ve které je nádherný park plný hortenzií a ve skalách okolo žijí neuvěřitelná zvířátka. Anglicky se jim říká "possum" tedy vačice, ale české označení je Kusu liščí.
To je ráj, co?
Když jsem si na parkovišti cpala mrkve a jabka do kapes, Ondra jen kroutil hlavou. Jak se potom smál, když jsme zahlídli první čumák, který se na kousek jabka nechal zlákat :)
A za vidění určitě stojí návštěva Blue lake, které má (v určitou roční dobu) neuvěřitelně modrou barvu. My jsem u něj nocovali.
Jakmile jsme po cestě najednou přišli o půlhodinu, bylo nám jasné, že jsme v dalším státě - Victoria, a o tom zase příště.

1 komentář: