8. února 2018

Philip Island

Z Otwaye jsme zamířili směr Melbourne. Great Ocean Road se krásně vlní podél pobřeží a projíždí krásnýma městečkama Apollo Bay a Lorne. Najdete tu úžasné pláže, kavárničky, promenády, restaurace, obchůdky a spoustu surferů... Určitě stojí za to alespoň zastavit na kafe.
A protože jsem v Austrálii chtěla vidět wombata a ty jejich nejoblíbenější lokality jsme bohužel nestihli, navštívili jsme aspoň malinkou záchranou stanici poblíž městečka Geelong. 
Kromě toho nás místní ošetřovatel provedl a ukázal nám spoustu tvorečků jejichž názvy ani neznám, mohli jsme si pohladit koalu, kterou ve volné přírodě jen tak pohladit nemůžete. Jsou z toho chudinky stresovaný a pak velice agresivní. Toto je mimochodem dokonce politickým tématem v Austrálii.
Tohle je Matylda, třicetikilový wombat, který se nechal s radostí drbat.
Poté jsme kupodivu bez větších problému prosvištěli Melbourne a ocitli se na ostrově Philip Island. Důvodem byli tučňáci a taky to, že Wilsons Promontory National Park už byl dost daleko...
A takhle to vypadá na nejzápadnějším cípu ostrova. Žijí tu lachtani a taky nejmenší druh tučňáka, který má asi jen 30 cm.
Kromě toho jsou na celém ostrově i tyhle překrásný šedý husy. Pohybují se zásadně v páru a najdete je všude.
Chvíli je sluníčko, chvíli zataženo, chvíli teplo, chvíli šílená zima... Trochu jsem si připadala jako ve Skotsku.
Na ostrově se pořádá i taková show, kdy k večeru, když jsou tučňáci aktivní, navezou turisty na velkou tribunu na pláži a čekají na ně. My jsme samozřejmě nic takového neprováděli, bylo to neskutečně předražené a zbytečné. Naopak jsme objevili spoustu děr podél cesty, kde mají hnízda, a zastavovali jsme na vyhlídkách, pod kterými právě tučňáci vyčkávali. Stačilo se jen podívat okolo a viděli jsme jich spoustu, sami a zdarma.

Ve městečku Cowes jsme měli opravdu nejlepší kávu z celé naší cesty.
A štědrovečerní večeři jsme pojali netradičně, grilováním a stanováním :)
Mělo to své kouzlo, kolem celého kempu byly bažiny a zvláštní lesy, ve kterých bylo spoustu klokanů wallaby a králíčků. Hned za lesíkem byla pláž a když jsme se tam šli podívat, vyděsilo nás několik klokanu, kteří nám sem tam přeběhli přes vyšlapanou cestičku.
Před spaním jsem kolem auta nastražila mrkve a jabka. Když se setmělo, Ondra zalezl nahoru spát a já ještě chvilku seděla, slyšela jsem, jak ve tmě za mnou někdo funí. Po pár minutách vyhrála paranoia a já radši taky vylezla do stanu :) Byl to samozřejmě klokan. Ležela jsem a pozorovala ho z okýnka. Měla jsem radost jako malá, Ondra, kterého jsem v noci budila, kdykoli přišel zpátky, už tak nadšený nebyl :)
A blížíme se do finále. Loučíme se s přírodou a vyrážíme do Melbourne...

7 komentářů:

 1. Tučňáci v Austrálii,... To čučím :) Taky jsem si říkala, že mi ta příroda připomíná Skotsko, asi nějaká deformace :D Těším se do města ;) Hezký večer.

  OdpovědětVymazat
 2. Zito, my jsme na té tučňáčí show před lety byli a je to jeden z mých nejsilnějších australských zážitků. Tučnáci se večer vracejí z lovu a postupně se vynořují z moře a velmi rozpačitě přebíhají z vody přes pláž k skalám a trávníku. Je to děsná sranda, protože v půlce pláže si to rozmyslí a zase se vracejí do vln. Můj muž to tehdy navíc děsně vtipně komentoval a já se směju ještě teď po 13 letech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že to je určitě vtipné a musí to být podívaná, ale popravdě když jsem viděla tu obří tribunu a představila si tam všechny ty turisty, tak mě ani nelákalo se toho zúčastnit... Ale my tyhle velký turistický akce většinou vynecháváme všude, což nemusí nutně znamenat, že je to špatné, jen to není náš styl.
   Každopádně tučňáci jsou super vtipní! :)

   Vymazat