13. února 2018

Olympijské Brno

Víkend v Brně jsme začali stylově v kavárně Tungsram. Ještě si pamatuju, když jsem tu před deseti lety (plus mínus rok, už si to přesně nepamatuju) chodila ještě do "zkušebního provozu". Pořád se tam skvěle sedí. Miluju tu podlahu a židle.
Následovala návštěva 4pokojů. Určitě je to něco jiného, zajímavého, ale pro mě jednou stačilo. Vegetariánský sendvič byl moc dobrej, stejně jako okurkovo jalovcová limonáda. Co se kafe týče, tak tu najdete jen neobvyklé speciality, což nás, co preferujeme "malý, černý a kyselý" trochu potrápilo při výběru...
Ale hlavním důvodem návštěvy byl samozřejmě sraz s našimi kamarády a celou rodinkou. Tohle je nejusměvavější mimino jaký znám :) Bětka - sestřička Terezky.
Velkou část dne jsme všichni společně strávili na brněnském výstavišti, kde se v době Olympijských her koná Olympijský festival. Můžete si tu zabruslit, zkusit biatlon, běžky, skoky na lyžích, snowboardcross, trénink ala Sáblíková na dřevěné desce (stehna v jenom ohni!) a spoustu dalšího. Vstupné je 50 Kč, a děti do 150 cm jsou zdarma. Užili jsme si to všichni, děti i dospělí. A díky jarním prázdninám v Brně, tu ani nebylo tolik lidí.
A při závěrečném čaji na zahřátí nás organizátoři pub kvízu přemluvili, abychom si zahráli. Nejdřív jsme nechtěli, protože jsme nevěděli, jestli holky ještě vydrží, ale když nás poprosili podruhé, souhlasili jsme. Dvacet otázek z historie a současnosti Olympijských her, bojovný název skupiny "Panteři" a Ondrova hlava, která sice neudrží běžné každodenní informace, zato je plná blbostí o sportu, výsledků a historie. Náš přístup - "Vem si ten papír a dones nám čepice, ať už můžeme jít" - byl nakonec výherní :D A to Ondra celej den otravoval, že by si tu Raškovku fakt přál!
Společná fotka před českým domem v Pchjongčchangu nesměla chybět a závěrečné sushi Umami jen dokreslilo skvělý víkend!

4 komentáře:

 1. Podlaha v kavárně je jak v Náprstkově muzeu :)
  On ten váš "výherní" přístup je často nejlepší i v životě ;) Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím :) fakt jsme se nasmáli. Díky a zdravím!

   Vymazat