9. února 2018

Melbourne

Do Melbourne jsem se těšila mnohem víc než do Sydney a taky se mi tu líbilo mnohem víc. 
Navštívili jsme Brighton beach, kde jsou hrozně známé a profláklé barevné chajdy. U té s australskou vlajkou se dokonce tvořila několik desítek metrů dlouhá fronta... 
Pláže to nejsou nijak překrásné, ale hodně to tu žije a dostanete se sem tramvají z centra.
Vzhledem k tomu, že jsme tu trávili vánoční svátky, na jedné z nejznámějších pláží St. Kilda se zrovna konala obrovská párty. Někdy lituju, že taky nemáme na Vánoce teplo, všichni grilují, koupou se, hrají kriket...paráda. Nikdo neumývá okna, nestresuje se a pak celé dny nesedí u televize s talířkem sladkýho a vzdychá, že je mu zle...
Nocleh jsme řešili trochu netradičně. Když jsme byli ještě v Sydney, tak na fb stránky Čechů a Slováků v Austrálii, dala jedna krajanka nabídku volného pokoje kousek od St. Kildy právě v tomto termínu a tak jsme toho hned využili. Navíc jsme se tam krásně sešli i s moc prima lidma z Olomouce. Pár, který znám z jógy, a kteří právě teď dobrovolničí v Austrálii. Svět je malý
V centru Melbourne jsme se vydali do vyhlášených lanes and arcades, jsou to úzké uličky plné graffitů, barů, obchodů a restaurací. Musím říct, že jsem čekala malinko lepší street art, ale mělo to své kouzlo.
Ovšem čtvrť, která mě zcela okouzlila se jmenuje Fitzroy. Je plná starých domů a fabrik, které se přestavěly na skvělé byty. Ulice (kromě té hlavní) jsou klidné, na každém rohu je stylová kavárna. A všude, ale všude je naprosto super street art.
Většina restaurací je vegetariánská a hlavně taky plná, my jsme měli štěstí a sehnali dvě místa ve Vegie baru přímo u okýnka. Quinoa burger a sweet potato fries jsem si fakt užila!
Takový čtvrti já můžu, hned bych se stěhovala...
Po několika dnech, když jsme vypili dostatek drinků a piv s krajany, pokecali a snědli snad tunu avokáda, prošli město a užívali si atmosféru, přišel čas se rozloučit.
Zpátky domů do ČR jsme letěli opět ze Sydney a abychom si to ještě víc zpestřili, z Melbourne, kde jsme vrátili auto, jsme se do Sydney vydali nočním vlakem. Byli jsme sice v první třídě, ale připadala jsem si jako v ICéčku z Brna do Prahy před 10ti lety. A kdo jezdí po Austrálii vlakem? Starší občané, kteří evidentně ze zdravotních důvodů nemůžou lítat, Indové a my dva :)
Ale za zkušenost to stálo a navíc když se začalo stmívat, z okýnka byly vidět stovky a stovky klokanů... 

Takže to byl takový výcuc z naší cesty k protinožcům. Jsem přesvědčená, že se tam zase brzo vrátíme, protože ještě dost věcí chci vidět a zažít :) A všechno ještě určitě shrne tradiční video, až se k němu teda dostanu...
Děkuju všem, co dočetli až do konce i těm, co naši cestu sledovali "online" na instagramu. Díky za milé komentáře a kam pojedeme příště? Zatím nevíme, ale určitě něco brzo vymyslíme :)
Pěkný víkend!

7 komentářů:

 1. Ještě jednou díky za všechny ty nádherné fotoreportáže:-)
  Eva

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné město, barevné, plážové domečky a grafiti. A toho sluníčka. Těším se na video ;) Hezký den :)

  OdpovědětVymazat
 3. Dostatek slunce pro slunečnici:) Řada před plážovým domkem jako v Louvre?:)) Odpadnu. Ale tyto staré fabriky a umění, to v zahraničí umí:) Kam pojedete příště, psala si, že se brzo ke klokanům vrátíte;) Krásné dny:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mrzí mě, že tohle u nás neumíme a většinou brownfield srovnáme se zemí a postavíme tam radši nějakou neosobní kostku... ale snad se to zlepší dokud ještě nějaký starý fabriky jsou...
   No uvidíme, člověk plánuje, ale nejde všechno hned. Každopádně jsem přesvědčena, že se vrátíme - minimálně okolí Brisbane a Tasmánie jsou ještě na seznamu :)

   Vymazat
  2. Jak píšeš, srovnat se zemí ... Hezké plány kamkoliv:) Krásné dny:*

   Vymazat