7. února 2018

Great Otway National Park

Great Otway National Park je jeden z nejhezčích parků, které jsme navštívili. Významným místem je Cape Otway, kde se nachází i tento slavný maják, údajně nejstarší funkční maják v Austrálii. Vstupné tomu odpovídá, ale nakonec nás neodradilo.
Všude okolo jsou blahovičníky, i když některé už jen v podobě torza, i to má svůj půvab. Ale co to hlavně znamená? Že jsem neustále z okna auta vyhlížela koaly. Až mi v těch zatáčkách bylo blbě. Raději doporučuju někde zastavit a jít se kousek projít. Garantuju vám, že na nějakou narazíte, jen se musíte pořádně dívat, většina z nich je docela vysoko na stromech.
Ale měli jsme i štěstí a narazili na jedince, kteří byli níž. Jsou neskutečně roztomilí! :)
Další zastávkou bylo místo zvané Maits Rest. Celkem krátký okruh pralesem plným obřích kapradin. Po našem příjezdu tu bylo tolik lidí, že jsme zvolili taktiku vyčkávání a po pikniku v kufru auta a odjezdu 3 minibusů, jsme se tu ocitli skoro sami.
Musím tu zmínit jeden zajímavý kemp, kde jsme spali - Kennett River Holiday Park. Trochu nás zaskočila cena, která byla dvakrát větší než v jiných kempech a vybavením a čistotou to byl spíše průměrný až podprůměrný kemp, ale obrovskou výhodou byli papoušci a taky koali (ano, je to ten koala, ale stejně mi to sem tam ujede a píšu ta koala, tak mi to odpusťte :) ) všude kolem!
Po ubytování jsme se vydali pěšky na Grey River Road, která je známá právě pro velký výskyt koal. Ale hned na kraji jsme narazili na papoušky - king parrot a kakadu žlutočečelatý. Pár turistů je tu krmilo a tak jsme taky trochu zrní dostali... Tolik srandy jsme s nimi zažili, lítali tam a zpátky, na hlavum na ruce, sem tam se "porvali" na našich zádech...
V lese jsme potkali velké množství plyšových medvídků. Ani byste nevěřili, jak mohutný a strašidelný zvuky vydávají, v první chvíli jsme se báli, že na nás jdou divočáci nebo jeleni v říji.
Kolik koal vidíte na následujícím obrázku? :) Odpověď najdete na konci článku...
A taky jsme jednoho koalu našli na zemi, byli jsme od něj metr a on na nás takhle blbě čuměl. A pak mrštně vylezl do koruny stromu.
 A takhle to vypadá, když je v kempu koala.
Ráno v kempu, když jsme chystali snídani, začali se přibližovat zvědaví papoušci. Končilo to tak, že s námi snídalo 21 kakadu, 8 papoušků, 2 kachny a 5 vrabčáků :) To byl jeden z nejlepších momentů naší cesty. A to nám ještě nad hlavou spala koala! Vždyť mě znáte - já a zvířátka... 
Papoušků si užívali i naši kempující sousedé.
No myslím, že jako denní dávka roztomilosti to stačilo. Jo a na fotce jsou 4 koali - ten prostřední má totiž mimino na břiše! :)
Je tu někdo, kdo by je nemiloval? Myslím, že ne :)

6 komentářů:

 1. Já viděla jen 2 koaly. Roztomilí méďové, ňuchňací a ještě když spí :) Z těch papoušků bych se zbláznila. Nesnáším, když tety andulka krouží kuchyní a dělá na mě nálety. A to je jen jedna ;) Stačilo by mi je pozorovat z dálky :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D tak venku je to trochu jiný než v pokoji, ale chápu tě :) taky tihle papoušci jsou tak 2x až 3x větší a kakadu jsou i dost těžcí :)

   Vymazat
 2. Moc krásné. Nádherně píšete. Hmyz nee, ale papoušci a koali jsou boží. A tedy překvapilo mě, že je koala rodu mužského.
  Předchozí příspěvky jsem taky přečetla jedním dechem.
  Těším se, co bude dál. Lenka B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc Lenko!
   Trochu hmyzu k tomu prostě vždycky patří :)

   Vymazat
 3. Krotitelé zvířat:D no ale ten kapradinový prals? WOW. Krásné dny:)

  OdpovědětVymazat