22. ledna 2018

Sydney a okolí

Tak jo, chvilku mi to trvalo, ale jsem zpět. Proč já si každý rok myslím, že v lednu to bude volnější a budu mít více času? Naivka... Po zvládnutí časového posunu, ponávratové depky a následného nachlazení, jsem konečně v plné síle a tak se s vámi ráda podělím o naše australské dobrodružství.

Začneme pozvolna... Tahle cesta byla trochu jiná než všechny předešlé. Na cestě jsme (úmyslně) potkali poměrně dost Čechů žijících dlouhodobě či krátkodobě v Austrálii a tak náš pohled na tuhle zemi byl trochu odlišný, než jen čistě turistický.

Naší první zastávkou byla Sydney, kde nás ubytoval můj kamarád Víťa s ženou (děkujeme!) a tak jsme místo nějakého velkého turistického pobíhání po městě spíše grilovali, popíjeli a kecali. O všem možném - cestování, životě v Austrálii a ne jen tom růžovém, plánech i snech.

Ale samozřejmě Harbour Bridge a Opera House jsme si nenechali ujít. 
Centrum města je plné asiatů, zeleně, starých domů a mrakodrapů. Nejlepší jídlo jsme měli jak jinak než u Indů :)
Protože naši hostitelé bydlí blízko u Coogee beach, vydali jsme se po coast walku až k Bondi beach. Je to nějakých 7-8 km, ale kombinace únavy po letu, ostrého sluníčka a jet lagu nás dost zničila. Ovšem ty výhledy za to rozhodně stály.
Cestou procházíme i tenhle zvláštní hřbitov.
U pláží jsou oblíbené bazény, do kterých přetéká slaná voda. Hodně dlouho jsme pozorovali, jak se vlny lámou o zdi bazénu a sem tam někoho smetou do bazénu.
Nejznámější pláž - Bondi beach
Tihle papoušci (rainbow lorikeet) jsou všude, jsou krásně barevní, drzí a hluční. Tenhle nám málem vlezl do postele :)
Asi sto kilometrů od Sydney se nachází Blue Mountains. Zvláštní pískovcové hory plné kaňonů a vodopádů. Přivítala nás mlha, ale během pár minut byla pryč a my se mohli kochat výhledem. Dolů to šlo dobře, nahoru hůř, zvlášť když teplota začala prudce stoupat.
Tohle místo by si určitě zasloužilo více času než jsme měli, ale vhledem k tomu, že na našem seznamu původně vůbec nebylo, byli jsme vděční aspoň za menší procházku.
Tohle bylo jen prvotní rozkoukání a pokračovat budeme zase zítra... :)

7 komentářů:

 1. Těším se na další fotoreportáž:-)
  Už vás mám celou přečtenou:))))a chytám u inspiraci na Azory.
  Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě velmi těší :)
   Azory jsou úžasné, snad se časem dostaneme i na další ostrovy...

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Je potřeba si sem tam nějaký ten sen splnit ;) Díky a hezký den!

   Vymazat
 3. ty bazeny mne vzdy fascinuji, dokonalost, koupali jste se v nich?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dlouhá historka, ale nekoupali, protože jsme si nevzali plavky... Nějak jsme neodhadli, že půjdeme tak daleko :)
   Mě taky hrozně fascinují!

   Vymazat
  2. Příště;) a nebo s Evou;)

   Vymazat