25. ledna 2018

Mossman Gorge

A ještě než opustíme stát Queensland a vydáme se do samotného srdce Austrálie, vezmu vás na skok do Mossman Gorge. Tenhle les je bránou do Daintree National Park, je to slabý odvar toho, co už jsme viděli, ale i tak je to nádhera. Jelikož je tohle místo dost vyhledávané turisty, auto musíme nechat na parkovišti a dál jet autobusem asi 15 minut a pak pěšky po 2,4 km dlouhém okruhu. Podle průvodce je to 45 min, ale my jsme to šli aspoň 2 hodiny. Důvodem bylo jednak focení, jednak kochání a objevování a taky bylo šílené vedro jako v prádelně.
Jenom škoda, že Austrálie nemá svého tapíra, protože tady by mu to moc slušelo :)
I tady je možné potkat kasuára. Nám se to bohužel nepodařilo, ale párkrát nám přes cestu přeběhla tahle "slípka". Lekli jsme se i několika ještěrek a pavouci asi někde spali (naštěstí).
Místy je cestička široká a čistá, místy nejde skoro ani vidět, ale celá trasa je moc hezky značená a ty stromy kolem jsou neuvěřitelný.
A největší odměna po celé trase? Koupání v osvěžující průzračné vodě!
Dnes jen takto krátce. Dobře, přiznám se, že jsem tohle zapomněla dát do včerejšího článku a to by přece byla škoda o to přijít, ne? Zvlášť když se Ondrovi povedlo mě tak hezky zachytit na fotkách :) Taky to měl se mnou chudák těžký, než fotky vypadaly podle mých představ... Takže děkuju zlato za trpělivost :*

6 komentářů:

 1. Fotografie, představy a náročnost :D to musí být, ale tento prostor pózuje sám;) Krásné dny:)

  OdpovědětVymazat
 2. Zelený balzám pro oči i pro duši. Z blízka se už radši fotím sama na stativ, na foto z dálky foťák dám občas z ruky, jinak by to moje nervy nezvládly :D

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera....jen ta havěť. Jen ta představa mě děsí a moc vás obdivuji, že to překonáte. Já mám hrůzu i z motýlů.
  Těším se na další fotky a komentáře. Moc se mi vše líbí.
  Lenka B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Představa je vždycky horší než když je člověk na místě ;) Díky!

   Vymazat