27. listopadu 2017

Adventní kalendář

Adventní kalendář, letošní jediný výtvor s ryze vánoční tématikou. 
Vděčná kombinace červené a zelené, v tomhle jsem prostě konzervativní :)
Základně trojúhelníku je 70 cm, délka stran 100 cm. Hvězdička je na druk, takže se dá sundat a taky točit. 
Na kapsičky jsem konečně využila zbytky látek, které se mi doma hromadí - sněhuláci, stromečky, puntíky a hvězdičky. Čísla jsou vystřižená z plsti a přišitá.
Kapsičky jsou různé velikosti a rozměrů (8 až 12 cm) a jsou nepravidelně umístěny na stromečku. Nutno říct, že je to asi náročnější než pravidelné rozmístění, ale mě se to takto líbí o trochu víc. 24 je totiž dost blbý počet pokud jde o rozmístění do trojúhelníku.
Na samém vrcholu jsem přišila poutko, aby bylo stromeček jak pověsit, díky vyztužené látce sám krásně drží tvar.
Stromeček už je předán nové majitelce a jsem ráda, že se líbí. Uvidíme, jestli malý Alda bude vybírat postupně nebo bude chodit na lup i do jiných kapsiček - tipuju to druhé :)

Už máte připravený adventní kalendář? Jaký používáte nejčastěji?

9 komentářů:

 1. Když jde o Vánoce, jsem stará konzerva. Červená, zelená, bílá musí být. A kalendář? Nemám, ty okýnka s čokoládičkama vždy někdo vyloupí;) a šitý stále ještě Mikuláš nepřinesl;) Krásné dny a šťastné putování<3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že v tom nejsem sama :)
   Díky moc a mávám na ostrovy!

   Vymazat
 2. Krásný. Pěkná kombinace látek. Taky mám tyto vánoční barvy ráda.
  I když letos jsem se zpronevěřila a kalendář mám v bílo zlaté kombinaci.
  Jak jsem tu metráž uviděla, neodolala jsem. Byla to láska na první pohled.
  lenka b.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, bílá a zlatá taky patří k těm tradičním barvám a kombinace má něco do sebe!
   Tyhle lásky na první pohled dobře znám :)

   Vymazat
 3. Zito, my máme už roky podobný s kapsičkami (http://evule-kotule.blogspot.cz/2010/12/red-and-aqua-advent-calendar.html) . Taky se mi víc líbí ty nepravidelné a děti navíc baví hldat čísla, která nejdou po sobě. Plním je vždy den předem. Letos nám už kupodivu visí na dveřích do dětského pokoje.

  je moc fajn mít, každý rok ten stejný a jen ho pomalu postupně plnit. Řešit každý rok jiný nebo muset naplnit všech 24 pytlíků naráz mi přijde hrozně náročné na plánování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsme se nakonec se zákaznicí domluvily na chaotickém číslování, aby byla větší legrace. A přesně tohle jsem jí poradila, musí plnit vždycky den předem :)
   Jednou jsem dělala i papírový z krabiček a taky vydržel dost dlouho, jen se hůř schovával. Tento se poskládá, strčí někam do skříně a pak za rok stačí vytáhnout a zase jen přežehlit...

   Vymazat
 4. Tyjo, to je super nápad. :) Vzhledem k tomu, že jsem "vykrádala" i tradiční papírové kalendáře, tenhle by padl za vlast asi první týden. :D

  OdpovědětVymazat
 5. Zito, ten je krásný, moc. Mamka mi vždycky kupovala s čokoládičkama, můj sen je Cadbury adventní kalendář, protože tuto čokoládu miluju :)

  OdpovědětVymazat