4. října 2017

Knížka pro Alžbětku

Tahle knížka bude sloužit Alžbětce, která se narodila s Rettovým syndromem. Když mi psala její maminka, hned jsem začala zjišťovat, o co vlastně jde, abych byla schopná, co nejlépe pochopit její potřeby. 
Rettův syndrom je neurologická vada, která se vyskytuje téměř výhradně u dívek, protože postihuje chromozom X (konkrétně Xq28). Hlavním rysem Rettova syndromu je apraxie (dyspraxie), tj. neschopnost ovládat tělo a provádět tak motorické pohyby. Rettův syndrom může negativně narušovat tělesné pohyby včetně očního pohledu a řeči a bránit tak dívce s touto diagnózou v tom, co chce udělat. To jen tak na okraj, malé edukativní okénko.
Doufám, že si Alžbětka knížku oblíbí a že ji poslouží k pravidelnému procvičování.
Oblíbila si prý Mickeyho :)
A taky má moc ráda pejsky. Tohle vodítko jsem upravila a místo karabinky, která je dost náročná, jsem použila magnetické zapínání.
Těším se na zpětnou vazbu od samotné Alžbětky, od maminky jsou zatím ohlasy velmi pozitivní :)

2 komentáře:

  1. Zito, ty jsi úžasná, myslím že se Alzbete bude knížka moc líbit a pomůže jí v její nemoci. Moc se mi líbí a líbí se mi taky, že každou knihu děláš takovou, aby byla pro konkrétní dítě ta nej;) A video mě moc bavilo. Krásný den.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju, snažím se to vždycky přizpůsobit budoucímu majiteli, takže si se zákaznicemi vyměním několik emailů, abych měla představu a vyhověla, co možná nejlépe...

      Vymazat