21. září 2017

Jmenuji se...

Podzim je ve znamení rození dětí, to se dalo (podle těch břich) tušit, ale že mi každý druhý den (nebo spíš noc) budou chodit zprávy s váhama a mírama, to jsem nečekala :) A to je teprve začátek, ještě jich pár přibude během října a listopadu. Jo a mimochodem vypadá to na samý kluky... Tento týden vítám na světě Daniela i Igora.

Jména - to je téma tohoto týdne z několika důvodů:
Měla jsem svátek (a moc děkuju všem, co si vzpomněli). Já osobně mám svoje jméno moc ráda a jsem ráda, že mi ho rodiče dali. Je neobvyklé, když někdo na ulici zavolá Zito!, tak je to 99,9% na mě :) Ale zase to není žádný extrém, má spoustu modifikací a často na něj slyším pochvalu.

Ondra objevil nějaký článek o tom, jak neobvyklá jména lidi dávají. Když ho četl, tak měl smíchy slzy v očích (možná ho četl i někdo z vás). Vrcholem byli rodiče, kteří svému dítěti dali jméno Stehno. Ano, je to tak. Řekla bych, že v tomto případě je teda originalita spíše na škodu. Doufám, že příjmení nebylo například Kuře nebo Kachna. Ještě před spaním jsme si dělali asi hodinu srandu z toho, že budeme-li mít dvojčata, ideální by byla kombinace Čelo a Paže... A ve finále ještě Ondru naprosto odrovnala Kunhuta Kulhavá, která si vzala Kevina Kunu a nechala si jméno Kunhuta Kuna Kulhavá... tak proč ne že? Smil Flek z Nohavic ("A čím to pustilo prosim vás?") nebo Princezna Consuela Bananahammock - to mi hned vyskočilo na mysl.

Hodně budoucích maminek taky řeší numerologii jména a nechávají se tím více či méně ovlivnit. Já se přiznám, že jsem se po něčem takovém vůbec nikdy nepídila, ale musím uznat, že na dost lidi to sedí. Otázkou je, jestli to není napsané tak, aby si v tom každý našel svoje (stejně jako horoskopy)... Co vy? Znáte numerologii svého jména nebo alespoň jeho význam? A ovlivnilo (by) to váš výběr jména?

Co se týká mých zákaznic, tak v tuto chvíli v počtu jednoznačně vedou holky. Asi to bude tím, že "holčičích" látek jsem v poslední objednávce vzala míň a tak se mi zásoby tenčí, to samé můžu říct o papírech a ostatních dekoracích, co používám na balení zásilek. Hodně jsem si na obálky oblíbila tento vzor látky, pro holky mám momentálně jen jednu barevnou variantu, pro kluk 4, tak snad na ně přijde řada.
Nejoblíbenější jméno pro kluka, teda aspoň co se týká mých zákaznic, je Pepíček, Josef, Josífek - jediné jméno, pro které už jsem dělala knížku 4x a taky Jakub, Kuba, Kubíček (3x). Co se holek týká, tak se jména zatím neopakují. Z těch nedávných jen namátkou - Dorotka, Veronika, Klaudinka, Terezka, Karolínka...Na poštu dnes letím s knížkou pro Alžbětku a Josífka. A rozpracovány mám knížky pro Marjánku, Olivii, Amálku, Ninku, Aničku a Elišku (kluci došli :) )

Znáte-li nějaké vtipné jméno podělte se v komentářích, večer tím pobavím Ondru před spaním :)
A taky hlásím, že už jsem velká holka a konečně používám Instastories! :))

5 komentářů:

 1. O numerologii jména jsem četla hodněkrát a sedí. Proto bych se některým hodně ráda vyhnula. O co jsem se chtěla podělit, jsou neobvyklá jména v rodině naší kolegyně. Jeden její vnuk se jmenuje Dětřich a druhý Jeroným. Ona je hodně alternativní, ale říkala, že toto je už i na ni moc :D I když už jsme si na ně celkem zvykli ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou dost zvláštní jména, Detřicha jsem ani nikdy neslyšela... A jak jim říkají??? Mě nic kloudnýho nenapadá :) To je stejný jak např se Serafínem - tam mě napadá taky jen "Serek" :D ale jo tak okolí si zvykne na všechno a člověk si musí zvyknout při představování na překvapené obličeje...

   Vymazat
  2. Dětřichovi říkají Didi nebo Dědí a Jeroným je Jeroným. Jsou to prý staročeská jména. Překvapené obličeje si umím představit;)

   Vymazat
 2. My jsme naši dceři dali jméno Evelina a všichni v našem okolí se na nás dívali jak na blázny co že jsem to vybrali za jméno jak pro starou ženskou... Ale už si zvyklí a nám se pořád líbí a jsem s výběrem spokojeni.S pozdravem čtenářka Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evelina je pěkné jméno, taky jich par znám. A rozhodně mi nepřijde, že je to jméno pro starou ženskou...ale už jsem slyšela názor, že i Alžběta je jméno jak pro starou, tak hlavně že jste vy spokojení :)

   Vymazat