4. dubna 2017

Modrá

První dubnový víkend se opravdu povedl. V sobotu jsme se proháněli na kole po okolní Olomouce a v kopcích málem vyplivli plíce. O to víc pak ale chutnalo pivo na zahrádce na sluníčku a následné 2 decky večerního vínečka ve vinném baru OpenWine. 
V neděli jsme se vydali na výlet do Modré, obec u Uherského Hradiště, kde se nachází botanická a sladkovodní expozice Živá voda. 
Za 90 Kč na osobu si můžete projít moc pěknou expozici a podívat se i do tunelu, který většinou můžete znát jen z mořských akvárií. Rybky mají krásné, největší kapřík má 26 kg a to už je pěkný macek :)


A já jsem letos poprvé vytáhla sardinkové boty a to ani nebyl tématický záměr :)
Venku můžete ryby pozorovat shora a v letních měsících si můžete užít koupání v krásně čistém rybníčku. Já jsem smočila aspoň nožky.
 Chvilku jsme chytali bronz na mole a sledovali hrozně vtipné stíny vodomilek na dně :) Tak krásně průzračná voda to byla...


 V tůňkách okolo jsme hledali žáby a želvy.

Navštívili jsme i Archeoskanzen, který je hned vedle (vstupné 80 Kč), pobavil nás místní oslík, stejně jako prasátka a nebezpečně vypadající kohout, co si hlídal území.

A po hrozném obědě - fakt se jim to v místní restauraci moc nepovedlo a ještě jsme na jídlo čekali 45 min, zatímco návštěvníci, co přišli až po nás už si utírali mastné pusy. A to ještě pominu, že první výběr jídla pro Ondru neprošel, protože došly housky (ano chtěl domácího burgera), ale skupince lidí, co přišla po nás, na stole přistály dva talíře s burgerem. Na tohle má Ondra štěstí, nestalo se to poprvé, a co si pak o tom má člověk myslet?
Každopádně jsme se tím nenechali otrávit a prošli jsme se ještě k bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Je to příjemná asi kilometrová procházka kolem rybníků.
Pěkné místo, kde se dá užít si den, doporučuju :)

4 komentáře:

 1. Parádní fotky, děkuji za typy na výlet :) sardinkové botky jsou boží!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, sardinky jsou proste nejlepší - Lisbonlovers ;)

   Vymazat
 2. Už pár let se chystám na Modrou; stydím se, pocházím z Uherského Hradiště a sem nejsem schopná zajet. Díky za popostrčení ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je klasika... co máme před nosem pořád oddalujeme :)

   Vymazat