11. října 2016

Pokrzywnik

Na víkend jsme vyrazili do Polska. Od našich skvělých kamarádů jsme totiž k narozeninám dostali poukaz na pobyt ve stylovém domě poblíž Lubomierze v Pokrziwniku (Díky Peti!). Na fotkách to vypadalo pěkně, ale ve skutečnosti to bylo ještě hezčí!
Dom numer 10 je sice na konci světa, ale ten božský klid. Takhle citlivě, vkusně a poctivě spravenou chalupu jsem snad ještě neviděla. Všeho akorát, dekorace, nábytek, dveře, okna, detaily...
Počasí nám vůbec nepřálo, ale to nám ani trochu nevadilo. Někdy je třeba jen tak se válet a věřte, že v tom pokojíčku to šlo samo. Ondra chrněl v posteli a já si spokojeně kreslila v křesle. Nikde žádná televize, žádný hluk ani štěkot psů, jen hrající si koťata. Zastavil se tu čas.


Třešničkou na dortu byly snídaně. V 9 hodin paní domu zazvonila zvonečkem a všichni obyvatelé domu se sešli u jednoho velikého dřevěného stolu a společně se snídalo. Všechno bylo domácí a nádherně nachystané. Jeden den palačinky s domácím tvarohem a druhý míchaný vajíčka. Dále byly na výběr různé pomazánky, domácí sýr, tvaroh, jogurt, zelenina, saláty, domácí marmelády, med...


 Ale to bychom nebyli my, kdybychom si neudělali alespoň malý výlet do nedalekého města Jelenia Góra. 


V této kavárně si kafe nedávejte. Dlouho jsme neměli tak hnusnou kávu a to se to tvářilo, že by to mohlo být něco extra :)
Park Krajobrazowy Doliny Bobru a sychravý podzim v podhůří Krkonoš.


7 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Fakt se jim to povedlo :)

   Vymazat
  2. Hlavně ta myšlenka společných snídaní u jednoho stolu. To je dokonalé.

   Vymazat
  3. A tak probíhají i obědy a večeře (které my jsme neměli v ceně). Ale moc se nám to líbilo. Konverzující jazyk byla sice polština, ale Ondra ji ovládá skvěle a já rozumím 99%, s mluvením je to horší, ale nevadí.. Ale to, že se na sebe lidé usmívají, navzájem si podávají mísy a děkují si, je moc pěkné.

   Vymazat
 2. Móc hezké to tam mají! Všude spousta krásných detailů a nápadů. A to servírování...

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná chalupa i její okolí. Polsko mě láká moc, ráda bych se podívala i k Baltu. Uvidíme příští rok :)

  OdpovědětVymazat