27. září 2016

U.S.A. - San Francisco

"If you're going to San Francisco be sure to wear some flowers in your hair..."
Tak tuto známou písničku jsme si zpívali pořád dokola :)  
Bydleli jsme v motelu Francisco Bay Inn a to hlavně kvůli ceně a lokalitě. A za těch pár dnů jsme toho viděli hodně. Takže se předem omlouvám za množství fotek :)
Jeden z nejznámějších symbolů - Golden Gate Bridge jsme si samozřejmě nenechali ujít. Zastavili jsme na vyhlídce na levé i pravé straně. Most se dá přejít pěšky nebo přejet na kole. Tuhle variantu doporučuju. My jsme jeli autem, protože jsme ještě nebyli ubytovaní, takže jsme neměli kde parkovat. Cesta zpátky do města byla nekonečná - klasická městská zácpa.
Informace o tom, jak se platí mýtné na mostě si přečtěte tu. My jsme si to nepřečetli a tak jsme tyto informace neměli. Netrápili jsme se tím a normálně přejeli tam i zpět. Ovšem asi po 14ti dnech nám autopůjčovna strhla z účtu něco přes 11$.


Hodně foukalo :)
Tahle už je povedenější.


Taky jsme se šli projít dolů na pláž a dobře jsme udělali. Na pobřeží je kromě kempu i krásný eukalyptový lesík a ta vůně!
Moc se mi líbilo procházet jednotlivé ulice města. Krásné domy, stromy, výhledy a to světlo. Nachodili jsme kilometry a kilometry a že je to někdy hodně do kopce!

Skvělého burgra (a to já takové věci nejím) jsme si dali v Plant Cafe. Vegetariánská verze byla v podobě směsi čočky, řepy a dalších ingrediencí. Navíc prostředí bylo moc příjemné a stylové.

Další zastávkou, kterou nemůžete v San Franciscu vynechat je Pier 39, který si oblíbili Lachtani kalifornští. Sledovat se dají celé hodiny :) V okolí je spousta obchodů, souvenir shopů, restaurací, cukráren. A kromě výhledu na město je tu i krásný výhled na známý Alcatraz.V Mel´s drive-in na Lombard Street jsme si dali snídani. Retro, klasika, jukeboxy, stylové barové židličky a boxy na sezení, obsluha s čepičkou na hlavě a s konvicí kafe v ruce...Taky jsme se svezli tramvají - Cabel car. Z kopce a do kopce pěkně zavěšení na schodečku. Náš řidič, který tuhle práci dělá už 19 let byl moc sympatický a měl radost, že veze někoho až z České reubliky :)Procházka po čínské čtvrti nesměla chybět.
A jedna orosená Plzeň v české restauraci Cafe Prague taky ne. Přinesla nám ho česká holka, se kterou jsme si chvilku povídali.


Šlapali jsme i ke známým Paited Ladies - domky, které můžete zahlédnout i v několika amerických filmech nebo seriálech. Bohužel se protější park právě rekonstruoval a my jsme si tam nemohli dáchnout...


Moc pěkné molo je i Pier 5. Je tam božský klid.


A nejlepší byly ty západy! San Francisco rozhodně stojí za návštěvu.

6 komentářů:

 1. Moc moc moc se mi to líbí. A kam pojedeme dál? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ach ty zrcátka, zrcadlení a ty mříže, móc hezké.

  OdpovědětVymazat
 3. Hodně foukalo? Asi jen na Tvé straně. U Ondry bylo podle fotky bezvětří.
  Brácha

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Ondra vyřizuje, že on se tomu větru totiž umí postavit. Zdravíme! :)

   Vymazat