19. září 2016

U.S.A. - Monument Valley

Cestou z Grand Canyonu se okolí neuvěřitelně mění, nejdřív se objevuje méně a méně stromů, pak se země začíná zabarvovat do červena a na obzoru se začnou objevovat červené pískovcové skalní útvary. Jsme u Monument Valley.

Dorazili jsme později odpoledne, jeli jsme se ubytovat do Monument Valley Tipi Village. Všechna tipi jsou rezervována na dlouhou dobu dopředu, ale vypadají nádherně a pokud se tu ještě někdy objevíme, určitě to bude naše jasná volba. Místa na stan už byla taky plná, ale nechali nás rozdělat stan "za plotem" za 19$ s možností používat sprchu, záchod i venkovní kuchyni. Moc se mi tam líbilo a to nejen proto, že jsme měli překrásný výhled na červené skály, ale taky proto, že nám dělali společnost pejsci :)Náš pidistan vedle modrého oře a výhled na celou rezervaci. A v noci ta obloha....Nádhera!
Ráno jsme si přivstali, aby nám neutekl východ slunce a stálo to za to.


A při ranní hygieně a balení věcí nám dělala společnost tato krasavice :)Monument Valley Navajo Tribal Park se nachází v autonomní indiánské rezervaci a tak za vstup na území musíte zaplatit 20$, nepomůže vám ani kartička America the Beautiful. 
Celý park se dá projet autem po tzv. Scenic Drive, která má délku 17 mil (cca 27 km).

A jestli vám tato příroda připadá mrtvá, tak jste na omylu. Zvířátek jsme potkali dost, hlavně roztomilé čipmanky.  

 Pokus o fotku na výskoku :)

V parku se mi moc líbilo, nikde ani noha a ideální počasí, dokonce u mě získal místo v TOP 3 míst, které jsme v Americe navštívili.
 
A cesta pokračuje dál, postupně mizí červená barva půdy a mění se na žlutou až béžovou a taky se objevují keře a nízké stromky. Vracíme se ještě zpět do Arizony...

4 komentáře:

  1. Všechno nejlepší k svátku :) a nádhera!

    OdpovědětVymazat
  2. Krásné fotky a připojuji se také s gratulací (na poradě koukám do diáře a tam se na mě směje jméno Zita :)) Takže krásný sváteční den :)

    OdpovědětVymazat