12. července 2016

Pražský víkend

Před víc jak půl rokem jsme dostali s Ondrou k narozeninám takový pražský balíček - 2 noci v hotelu Meda, 3chodové menu v restauraci Sovovy mlýny na Kampě a 2 vstupenky do muzea Kampa.

A tak jsme v pátek vyrazili na rekolech na nádraží, ve vlaku do sebe nacpali sushi a v Praze opět na rekolech vyrazili k hotelu. To vám byla psina! Mnohem lepší než nudným metrem. Kopeček v Letenských sadech nás, Olomoučáky, malinko překvapil, ale smáli jsme se celou dobu.

Večer jsme objevili nedaleko hotelu velice příjemnou restauraci Dole, ke které ještě patří kavárna/bar Nahoře. Šafránové risotto s cuketou mi udělalo radost.
V sobotu nás čekalo trochu kultury. Nejdřív návštěva Domu fotografie, kde je do půlky září možné vidět práce studentů ITF.
Bára Prášilová
Vladimír Kiva Novotný
Adam Pańczuk
Barbora Skopalíková (a náš pozdrav pro ni :) )
A umyvadla na místních toaletách.

Pak jsme to vzali přes město na Kampu. To vám byla blbost. Objevujeme se na Staromáku a já si říkám kolik je hodin, že je tu všude tolik lidí. Představte si, že bylo 11:59 a my právě procházeli pod Orlojem. Vybuchli jsme smíchy, protože kdybysme někdy chtěli přijít na 12 pod Orloj, tak by se nám to nikdy nepovedlo tak na minutu přesně. Prokličkovali jsme davem, pak přežili ještě Karlův most a unikli na relativně klidnou Kampu.Po obědě u Sovových mlýnů jsme se na chvilku natáhli do parku a pak zavítali do muzea Kampa. Nejvíc mě bavila skleněná terasa, vůbec celá výstava skla a taky Jiří Bielecki.
 
Odraz skleněné terasy.

Nasledovalo další poflakování v parku, tentokrát na Střeleckém ostrově. Naštěstí všechny labutě byly půjčené, protože jinak bych musela šlapat po Vltavě :)


A završení dne na Náplavce.V neděli jsme byli pozvaní od našich kamarádů na oběd. Bydlí ve Vršovicích a jak už napovídá název je to do kopce. Nasedli jsme na růžové ďábly a vyrazili, neznaje cesty.
Hravě jsme překonali, nám už dobře známé, Letenské sady.
Stihli jsme se i kochat památkama :)

Od hlavního nádraží už šla sranda stranou. V Olomouci takovou značku nepotkáte :)
"Vrcholový" odpočinek v parku. To jsme ještě netušili, že nás čeká další vrchol.
Cestou jsme potkali spoustu zajímavostí. Obchůdek s jeleníma šperkama. Znáte?
Kontrola správného směru. Zatímco Ondra v úmorném vedru odpočíval ve stínu, já běhala s foťákem kolem této zdi na Řípské.A závěrečná prosba pro všechny, nejen Vršovičáky, protože ti na to evidentně se*ou.

4 komentáře:

 1. Praha na kole? Muj velky obdiv! Dobrodruzstvi jak chces;) krasny vylet!

  OdpovědětVymazat
 2. Jeee, Zito, vy jste byli v Praze? Jako bys bydlela v mojí hlavě. Od té doby, co jsem se naplavila do Prahy, ji chci projet na kole, jen můj muž moje nadšení nesdílí. A teď v létě by to nepřežil (nesnáší horko). Jelení šperky znám, ale v obchůdku jsem nikdy nebyla. Vršovice mám moc ráda, jezdím tam občas tramvají na "výlet".
  PS: máš boží boty ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro nás to bylo poprvé a fakt to byla sranda :) Příště zase.. Ondra taky mrčel, že je mu horko :D
   Boty jsou LisbonLoversky, přiletěly až z Lisboa a miluju je!

   Vymazat