10. května 2016

Strasbourg

Dalším městem na naší cestě byl Strasbourg, hlavní město Alsaska. Důvod jeho návštěvy byl stejný jako návštěva Freiburgu. Strasbourg už je trochu turističtější město, spousta turistů a pouličních prodavačů selfie tyčí... Historické centrum je krásné a dostali jsme se i na věž katedrály.


Budova Evropského parlamentu a procházka podél řeky a tramvajové trati. Nejvíce jsme se věnovali originálním lavičkám, která byla každá jiná. Hodně z nich bylo různě pohyblivých a dali se předělat třeba na lehátko, některé byly ideální prolízačky atd. Taková inspirace pro architekti, urbanisti a všechny zájemce o veřejné prostranství a mobiliář ve městech.


Zastřešená historická budova hlavního nádraží ve Strasbourgu.

A na večer procházka čtvrtí, která se jmenuje La Petite France (Malá Francie). Krásné domy, kanály, mosty, hospůdky, zahrádky, turisti atd. Stojí za to navštívit.

A na závěr životní pravda. Toto platí nejen ve Francii :)

Při zpáteční cestě jsme opět potřebovali udělat zastávku. Tentokrát v německém městě Lauf. Tady jsme stihli jen procházku centra a výborný oběd. Milovníci historie a Karla IV. by si určitě přišli na své.Jedny z nejkrásnějších pohledů jaké jsem kdy viděla. Horko těžko jsem vybrala jen 2.

A i když to byla moc zajímavá cesta, hrozně jsem se těšila domů za Ondrou. Stejně nejraději cestuju s ním. A hned ve čtvrtek zvedáme kotvy a frčíme na jih do města, které je na mém seznamu cestovatelských cílů na hodně vysoké pozici. A až se dovíte, proč tam jedeme, to budete koukat :)

2 komentáře:

 1. Díky za zajímavé fotky. Ono se od nás do německa moc nejezdí, člověka to tam neláká, přitom je to tam jistě také krásné.

  Líbí se mi fotky kanálů :-) .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, krásně je všude na světě :)
   Kanály, ale i jiné záběry dolů na nohy na dlažbě, na píseku na pláži, na nějakém specifickém povrchu atd, kde je hned na první pohled poznat, kam jsme cestovali, to je taková naše (moje) specialita. Už mám celou sbírku :)

   Vymazat