14. ledna 2016

Malajsie - poslední chvilky

25.12.
Letíme zpět do Kuala Lumpur. Tento den měl být původně jediným dnem na město, ale díky tomu, že nevyšel Singapur, tak jsme si Kuala Lumpur užili až až už předtím a vlastně viděli vše, co jsme vidět chtěli. V KL jsou známá obří nákupní centra, těm my se ale vyhýbáme jako četr kříži. Myslím, že 2 dny stačí a tak trochu litujeme, že musíme opustit Langkawi. Přebookování by stálo další peníze a to nechceme.
Po příletu se ubytováváme v hotelu v Chinatownu, tentokrát je v něm sucho. Pak nakupujeme suvenýry a procházíme se po Chinatownu, kde to opět žije.

26.12.
Poslední den, po půlnoci míříme směr česká republika. Procházíme ještě Little India - čtvrť, kde žijí hlavně Indové a taky Merdeka Square, kde spokojeně odpočíváme v tom úmorném vedru. 


 

 


Na nádraží KL Sentral zkoušíme ještě masážní křesla. Nejdříve tomu moc nevěřím, ale jakmile se tomu poddám, je mi líto, že už mám 15 min za sebou. Přesun na letiště už máme natrénovaný jako profíci. Čas na letišti neskutečně ubíhá. Ani chvilku se nenudíme a už jdeme ke gejtu.Při zpátečním letu je všude tma a já vidím z letadla blesky, naštěstí v dálce. Jsem tím úplně fascinovaná. Nad Indií máme turbulence, ale není to tak hrozné. Snažíme se spát. Budíme se, protože musíme na záchod. Ve frontě nás odchytne letuška, jestli nechceme vyfotit (v Emirates to dělají), namíří na nás polariod a pak už nic nevidím. To je budíček! Dopíše věnování a my máme roztomilou vzpomínku.
V Dubaji se vůbec nic nezměnilo. Na letišti mrznu. 
Do Prahy už letíme za dne a tak se kocháme horama v Íránu a zasněženým Tureckem. Šťastně přistáváme v Praze a tím naše další dovolená končí. Už teď se těším na další a to ještě ani nevím kam :)
 

Žádné komentáře:

Okomentovat