8. prosince 2015

Malajsie - před cestou


Zítra letíme!
Tolik se toho kolem nás dělo za posledních pár dnů. Spoustu věcí jsem nestihla, ale nejsem stroj. Nemám zabaleno, to je úkol na dnešní podvečer. S sebou beru jen menší batoh (25l), dám do něj teleobjektiv, deníček a fixy, 2 trika, 2 ponožky a kraťase, plavky a víc se tam asi nevleze. Do "tapířího" žebradla, které jsme si vyráběla před odletem do Kostariky, strčím peněženku, pas, foťák a gopro. Na poslední chvíli sháníme aspoň papírové mapy. Nebereme žádné extra vymoženosti - gps ani chytré telefony - díky kterým bychom si všechno zjistili na místě. Něco jsme si už zjistili předem, něco zamluvili, zbytek necháme osudu. Uvidíme, kam nás zavede.
Už mám cestovní horečku. Tak ráda cestuju, ale vždycky jsem hrozně nervózní. Ovšem častějším cestováním se to zlepšuje a navíc cestování s Ondrou je prostě super a není nic, co bysme nezvládli.

Co plánujeme a proč tam vlastně jedeme?

Kuala Lumpur
- Petronas Twin Towers
- Batu Caves
- mešity, čínská čtvrť, Ondra chce vyzkoušet nějakou místní "delikatesu"
Národní park Taman Negara 
- nejstarší prales na světě (130 miliónů let). 
- 42 tisíc druhů hmyzu a pijavice (ty nám určitě budou pít krev)
- svítící houby
- původní obyvatelé kmene Orang Asli
- velká zvířata - giboni, divocí sloni (ovšem to by byl zázrak je potkat),divoká prasata, ale hlavně tapíři čabrakoví!!! Pevně doufám, že na nějakého narazíme.
Cameron Highlands
- čajové plantáže
- zkusíme najít obří Rafflesii - největší květ na světě

 Singapur
- noční jízda vlakem z Kuala Lumpur
- Čínská čtvrť, Little India
- Marina Bay
- Jurong Bird Park
- Singapurská ZOO - je známá svou ohleduplností ke zvířatům, zvířata jsou chována v prostorných a přírodně upravených výbězích
Borneo
- oko města Kuching
- národní park Bako - na Borneo jsem chtěli hlavně kvůli opicím - Kahau nosatý, kteří jsou mimo jiné i v tomto národním parku
 - Fairy Cave
- Semenggoh Wildlife Rehabilitation Centre - kde snad budeme mít možnost zahlédnout orangutany, a pokud potkáme i outloně budu nejšťastnější na světě :)
Langkawi
- zde strávíme vánoční svátky
- pláže, příroda, povalování, šnorchlování, pohoda...
Obrázky - wikipedia a oficiální stránky jednotlivých míst
Na víc asi nezbude čas. Ono samotné Borneo by si zasloužilo alespoň měsíc, stejně jako pevninská část Malajsie. Všechny národní parky vypadají nádherně, ale vzdálenosti jsou veliké a každý druhý den přelétávat někam jinam, to bychom asi nedali. Nechceme se honit a neužít si jednotlivá místa za cenu toho, že jich navštívíme víc.  
 

Držte nám palce, ať to celé zvládneme (hlavně ty pavouky a pijavice!), všechno klape, jak má a počasí je moudré (momentálně začíná monzumové období). Užijte si Vánoce (hlavně v klidu!) a v roce 2016 opět zde :) Budu dohánět resty..

3 komentáře:

  1. Užijte si skvělou dovolenou a po novém roce se budu těšit zase dovi :)

    OdpovědětVymazat
  2. Mějte se krásně a vraťte se nám v pořádku zpět :)

    OdpovědětVymazat