1. září 2015

Portugalsko

Pro naši letní dovolenou jsme si tentokrát vybrali Portugalsko. Přesněji Lisabon a taky kousek Algarve. Pro začátek několik obecných informací.

Jak jsme se dostali do Portugalska?
Přímým letem z Prahy do Lisabonu se společností TAP Portugal. Let trvá cca 3,5 hodiny a letenky byly nehorázně drahé, protože jsme potřebovali konkrétní datum. Po příletu je třeba posunout čas, protože v Lisabonu je o hodinu méně než u nás.

Kde jsme bydleli?
Prvních 5 nocí jsme strávili v Lisabonu v nádherném bytě přes Airbnb, vážně doporučuji, vkusně vybavený a výborná lokalita, navíc Alice je moc sympatická. Snídaně a večerní vínečko na terase jsme si opravdu užívali.
Na jihu jsme bydleli přes Hostelbookers v malé vesničce Raposeira. To už bylo horší, ale cenově nejdostupnější. Celou vesnicí se linul zvláštní pach, jakoby siláž, a tak jsme ji trochu přejmenovali na Raposerii. Ubytování není ani trochu označené, takže jsme museli volat majiteli, ten ale přiběhl za minutku. Pokoj byl trochu vlhký a tmavý, ale ve výsledku ok. Na 2 noci to přežijem, ale třeba na celý týden nebo 2 doporučuju něco jiného.

Poslední noci jsme trávili opět v Lisabonu a to přes booking v The Imperial Guesthouse přímo na náměstí Restauradores. Bohužel měli poslední pokoj s oknem do dvora (to nebyl hezký výhled), ale protože jsme to zařizovali docela pozdě, hodně hostelů bylo vyprodaných a nám se líbila lokalita. Výhled z koupelny byl mnohem lepší než z pokoje. Jinak pokoj byl hezký a všechno čisté. 
Co jsme dělali celé dny se dozvíte v dalších příspěvcích.

Žádné komentáře:

Okomentovat