2. března 2015

Azorské ostrovy - Caldeira Velha a Lagoa do Fogo

Ostrov São Miguel není moc veliký, dohromady má asi 16 km na šířku a 90 na délku, takže se dá krásně objet za jeden den, ale pozor hlavně ve středu ostrova a na východě a částečně i na severu, kde nevede dálnice, jsou silnice sice krásně sjízdné, ale poměrně úzké, plné serpentýn a nahoru dolů.

Kolem jezera Lagoa do Fogo jsme několikrát projížděli. Asi 2x jsme tu zažili pěknou mlhu a výhled skoro žádný, ale nakonec se poštěstilo. Taková je to krása.
Poblíž se nachází i Caldeira Velha – místo, kde je možné se vykoupat. Sice chvilku před námi dorazil autobus plný důchodců, asi němců nebo dánů, nevím, a tak tu bylo na mě hodně lidí, ale naštěstí se jen chvíli rozhlíželi a do vody se nehrnuli. Zato my ano, navlíkli jsme plavky, teplota vzduchu asi 20 stupňů. Jezírko pod vodopádem, mě lákalo, ale smočila jsem prst na pravé noze a zjistila že voda není teplá. Nebyla úplně studená, ale čekala jsem teplotu přes 30. Měla odhadem 23 C. Naštěstí kousek vedle bublalo jezírko s teplotou vody 63 stupňů, tam jsme se logicky nekoupali, ale malým potůčkem přitékala tato voda do dalšího jezírka a tam už jsme se uhnízdili. Voda měla 43°C a my si chrochtali, růžoví jako prasátka.Náklady:
Vstup do Caldeira Velha -2 € za osobu

Žádné komentáře:

Okomentovat