26. února 2015

Azorské ostrovy - São Miguel - sever ostrova

Zpáteční cesta z Terceiry nebyla tak dramatická. I když jak se to vezme. Koncem května jsou na Azorech nějaké oslavy spojené s křesťanstvím, největší svátek roku, a tak se sjíždí lidé ze všech ostrovů právě na ten největší, São Miguel. To znamená že trajekt byl narvaný k prasknutí, všude pobíhající, křičící a chvílemi i zvracející děti, hluk, smích, zpěv. Nástup, výstup a čekání na kufry připomínalo spíše nějakou katastrofu, při které se všichni splašeně snažili co nejrychleji dostat nejdříve dovnitř, pak ven a pak pro svůj kufr. Jen jsme nevěřícně kroutili hlavou.

Taxíkem jsme se nechali odvést z přístavu na letiště, kde jsme měli zamluvené auto na zbytek pobytu. Už se blížil večer a my jsme se rozhodli pro soukromý kemp v městečku Rabo de Peixe. Majitel Renato nás ubytoval a vysvětlil nám kde co najdeme, bylo vidět že kemp provozuje s láskou a radostí. Navíc má psa a štěně, takže vřele doporučujeme. Psy jsem si zamilovala. Mordor se okamžitě stal mým miláčkem a 8 týdenní štěně Gandalf samozřejmě taky. Jedná se o rasu Cão de Fila de São Miguel – druh pasteveckého psa, jsou tu všude a jsou ostří, kromě těchto dvou. Hlídají převážně krávy a podojené mléko v konvích na pastvinách. 


Další den jsme projeli podél pobřeží celou severní a východní část ostrova. Jeli jsme se podívat na čajové plantáže Chá Gorreana, jediné v Evropě, ochutnali čaj a nakoupili ho pro blízké a pro naše zásoby. Vstup je zde zdarma. Rádi vás provedou, pustí video o výrobě čaje v angličtině a můžete ochutnat čaj. O pár dnů později jsme navštívili i druhou ze dvou čajových plantáží, Porto Formoso, ovšem ta už se nám tolik nelíbila. Měli jsme pocit, že už víc míří na turisty.

Následovala návštěva parku Parque Natural da Ribeira dos Caldeiroes. Pěkný, upravený park s mini mlýny poháněnými vodou. Vodopád byl sice umělý, jak jsme zjistili poté, co jsme se vyhrabali nahoru a uviděli trubku, ale celkový dojem skvělý.Počasí nic moc, naštěstí neprší, ale je zataženo a tak jsme zastavovali na výhledech tzv. Miradouro, kterých je tu požehnaně a kochali se výhledy.
Náklady:
Vstup do Parque Natural da Ribeira dos Caldeiroes – zdarma
Chá Gorreana, vstup + ochutnávka - zdarma
Chá Porto Formoso, vstup + ochutnávka – zdarma
Noc v kempu – 10 € za oba

Žádné komentáře:

Okomentovat